Home
About
Office of the Speaker
Deputy Speaakers
The Members of Parliament
The Traditional Elders
The Foreign Committe
The Security Affairs Committee
The Finance Committee
The Constitutional Committee
The Disarment Committee
The Civil & Human Rights Committee
Webmail Login
Contact Us
A-Z Gov-Directory
Survey
Internet Links
Wararka/News
Traditional Elders
Dastuur/Constitution
Xeer Hoosaadka
e-mail me

 


 


DUUBABKA BEELAHA HAWIYE

1-Imaam Max’uud Imaam Cumar =Abgaal
2-Ugaas Max’uud Cali Ugaas = Abgaal
3- Wak Ugas Mobleyn= Axmed Islow Max’ed
4-Sulaan Abuukar Islow Cusmaan =Wacdaan
5-Ugaas Cusmaan Cilmi Cumar = Ciise Mudulood
6- Wak.Ugaas Ceyr =Ugaas Cali Max’ed Cali
7-Suldaan Cali Axmed (Cali Horseed) =Suleymaan

8-Sudaan C/naasir Jaamac Seed =Sacad


9-Max’ed Sheekh Axmed =Saruur




10-Axmed Ugaas Faarax =Duduble




11- Wak. Ugas Murusade= Muxyidiin Xasan Axmed




12-Ugaas C/raxmaan Ugaas Khaliif =Xawaadle




13-Islow Barre Iidle C/lle =Baadi cadde




14-Wak. Ugas =Jajeele Islow Cabdi Wabar Xasan




15-Ugaas Cali Ugaas Cusmaan=Jajeele




16-Islow Max’ed Bille Gaabane =Jidle




17-Ugaas xasan Ugaas Yuusuf Ugaas Idris=Ugaaska labada Juba & Hiiraan ee Gaaljece




l18-Wak.Ugas Gaaljecel =Max’uud Ugaas C/llahi




19-Suldaan Rashiid Dhure Cumar Suldaanka Jubooyinka




20-Xuseen Cali Cumar=Gaaljecel




21-Islow Bille Islow Cusman =Dagoodi




22-Suldaan Cumar Xasan Kuusow =Shiikhaal




23-Suldaan C/shakuur Sheekh Xuseen Shiikhaal Reer Ow Khudub




24-Suldaan C/llahi Saciid Cusmaan =Hintire Degmada Balcad




25-Ugaas Abuukar Ugaas Xasan =Wadalaan




26-Ugaas Xaaji Max’ed Kurtun =Silcis




27-Ugaas Max’ed Max’uud Max’ed =Max’ed Gorgate




28-Ugaas Axmed Macalin Cabdi =Shiikhaal Gobolka Hiiraan




29-Ugaas C/lahi Sh. Cilmi Cosoble= Xuskul Hawiye




30-Ugas Xuseen Max’ed Cabdi =Hilibi




31-Cumar Max’ed Afrax =Abgaal32-C/lle Max’ed Max’uud Abgaal




33-Sheekh Max’ed Cabdi Shido =Abgaal




34-Suldaan Cali Suldaan Axmed =Abgaal




35-Axmed Max’uud Xasan =Abgaal36-Max’ed Abuukar Tuuryare=Abgaal




37-Caaqil Macalin C/llahi Max’uud =Abgaal




38-Malaaq Axmed Max’ed Layte =Abgaal





ISIMADA BEELAHA DAAROOD





1-Boqor C/llahi Boqor Muuse King-kong =Majeerteen




2-Ugaas Cumar Ugaas Xersi =Mariixaan




3-Ugaas Cumar Geele Max’ed Awrtoble




4-Suldaan Max’ed Shire Jaamac= Tanade




5-Garaad Max’uud Yuusuf Leelkase




6-Ugaas Xasan Ugaas Yaasiin =Dashiishe




7-Garaad C/llahi Cali Ciid =Warsangali




8-Islaan Xuseen Xaaji C/salaan =Warsangeli




9-Garaad C/salaan Xasan Max’ed =Dhulbahante




10-Ugaas C/llahi Ciise Nuur =Dhulbahante




11-Ugaas Ciise Ugaas C/lle =Mariixaan




12-Ugaas Bashiir Cabdi = Kabtaanle.1




3-Ugaas Max’uud Ugaas Max’ed=Biciid yahan.




14-Suldaan Bashiir Cabdi Garas= Wabeeneeye.




15-Suldaan Siciid Guuleed Muuse=Kaski qabe.




16-Suldaan Max’ed Yuusuf Cabdi= Cali Xijiijle.




17-Suldaan C/llaahi Xildiid soote= Amaanle.




18-Suldaan Cabdi Bille Wasame= Amarti Waaq.




19-Ugaas Axmed Ugaas Max’ed= Leelkase.




20-Ugaas C/llaahi Cabdi Laba qayd= Ogaadeen.




21-Suldaan Max’ed Cali Max’ed=Jambeele.




22-Ugaas Max’uud Ugaas Siciid= Tiinle.




23-Beel daaje. Salaad Cali Faarax= C/rixiim Suleymaan.




24-Beel daaje. Cabaas bin Jaceyl= Ismaaciil Suleymaan.




25-Beel daaje.Cali Faarax =Cali Jabraa’iil




26-Garaad C/llahi Max’uud Dacar =Geese Guule




27-Beel daaje.Max’ed Ismaaciil Cabdi =Ugaar Suleymaan




28-Beel daaje Faarax C/llahi Max’ed =Cali Suleymaan




29-Ugaas Xuseen Ugaas Max’ed =Cowl-yahan




30-Suldaan Cabdi Cali Sokor =Max’ed Subeyr3




1-Suldaan Faarax Suldaan Max’ed =Maqaabul




32-Ugaas Cali Buulle Cismaan =Bah-Geri




33-Suldaan Irshaad Siigaale Guure=Tola moge




34-Ugaas Ibraahim Aadan Geedi =Bar-tire




35-Suldaan C/llahi Axmed Shidde= Abaas Guul




36-Suldaan Cabdi Cismaan Macalin Sagal Geri- Koombe




37-Suldaan Muuse Nuur –Majeerteen




38-Garaad Cali Aar =Warsangeli




39-Ugaas Max’uud Baqow =Dhul-bahante




40-Ugaas C/raxmaan Xasan Cumar =Bah Geri




41-Siid Cali Xaaji Xersi =Leel-kase

MALAAQYADDA BEELAHA DIGIL IYO MIRIFLE

1-Malaaq Xasan Shurre Max’ed=Hubeer.
2-Malaaq Max’uud Max’ed Cabdi= Hadame.3
-Malaaq C/raxmaan Ibraahim Cali= Laysaan.4-Malaaq Xasanow Cumarow Xasan =Xaryin.5-Malaaq Isaaq Ibraahim Xasan= Luwaay.6-Malaaq Max’ed Cabdi Garuun=Geelidle7-Malaaq Yuusuf Cali Sheekh= Disoow.8-Ugaas Bilow Xasow Xaydar= Macallin weyne.9-Malaaq Shariif Muxiyadiin Xaaji Aadan= Asharaaf.11-Malaaq Macallin Cil Barre= Jaroon.12- Suldaan Ibraahim Ciliyow Ibrow=Jiido.13-Suldaan Siidey Xaaji Max’ed Nuur=Dabare.14-Suldaan Cismaan Suldaan Cabdi= Geledi15-Suldaan Buube Suldaan Cabdulle=Bagadi.16-Suldaan Cismaan Max’ed Max’uud= Tunni.17-Malaaq Max’ed Guud Max’ed=Eemid.18-Malaaq Ibraahim Aadan Macallin =Qoomaal.19-Malaaq Malabow Malaaq Isaaq Xasan=Garwaale.20-Malaaq Jeele Ibraahim Xuseen=Waanjel.21-Ugaas Cali Damdamle =Garre.22-Malaaq Macallin Salaad Macallin=Yalalle.23-Malaaq Aadan Maxamed Teegoow=Reer Dumaal.24-Malaaq Siidow C/lle Cusmaan=Eylo.25-Malaaq Sheekh Cali Sh. C/llaahi =Helede.26-Malaaq C/rashiid Sh.C/salaan= Yintaar.27-Malaaq Sh.Aadan Cusmaan Cabdi=Gabaab-weyn28-Malaaq Ismaaciil Malaaq =Jilible.29-Malaaq Siidow Madoobe Muuse= Shanta Caleemo.30-Garaad Axmed C/kariim Xuseen=Gasaar gude.31-Ugaas Jaylaani Cumar Shariif= Abaajabal.32-Ugaas Jeylaani Max’ed Cukaash= Oroole.33-Malaaq Ibraahim Mayow Ibraahim=Haraaw.34-Nabadoon Shariifow Max’ed Max’uud = Shanta Caleemo.35-Liibaan Macallin Ibraahim = Shanta Caleemo.36-Xaaji Mustaf Xasanow = Shanta Caleemo.37-Aadan Malaaq Xuseen = Shanta Caleemo.38-Suldaan Sh.Aaboow Max’ed Nuur =Duube Digil

ISIMADA BEELAHA DIREED
1-Boqor Raabi Yuusuf =Isaaq2-Caqil Cumar Cali Xasan=Isaaq 3-Ugaas Sh.Xasan Jaamac Max’ed =Gadabuursi4-Suldaan Cali Obsiye Bidaar=Gadabuursi5-SudaanC/llahi Kibaar Faarax=Gadabuursi6-Suldan Abiib Sheekh Max’ed =Gadabuursi7-Caaqil Sh. Bulaale Climi Waaberi =Ciise 8-Caaqil Sh. Xaamud Ducaale Abti doon =Ciise9-Caaqil Axmed Diiriye Cismaan =Ciise10-Suldaan Max’ed Abuukar Max’ed =Biimaal11Ugaas Nuur Ugaas Max’ed =Biimaal12-Ugaas Faarax Cabdi Sheekh =Biimaal13-Ugaas Max’ed Ugaas Aadan =Fiqi Mux’ed14-Sudaan Macalin Max’ed Max’uud Cali =Fiqi Mux’ed15-Nabadoon Xaaji Axmed Xasan Aadan =Fiqi Mux’ed16-Sudaan Axmed Nuur Sh. Muuse =Beesha Saleebaan C/lle17-Nabadoon Xasan Nuur Dhegood =Beesha Saleebaan C/lle18-Ugaas Xuseen Ugaas Cumar = Qubeys19-Ugaas Gaarane Ugaas Cusmaan= Beesha Bohol Garas 20-Ugaas Cabdi Yare Jaamac =B.Madalug21-Suldaan Xasan Sh. Dhicis =B.Madalug22-Ugaas C/xakiim Ugaas Max’ed =Baajamaal 23-Ugaas Max’ed Buule Jiirow =Wardaay24-Nabadoon Xuseen Max’ed Saalax =Wardaay25-Suldaan Ismaaciil Diyaad Cali =Aw Saciid 26-Ugaas Ibraahim Kuusow Ciise =Aw Saciid27-Max’ed Indhamood Cigaal =Dir

SALAADIINTA BEELAHA SHANNAAD

1-Suldaan Axmed Rashiid Sh. Shuceyb =Lixda Shiidle




2- Suldaan C/laahi X. Qaaneey =Shanbare




3- Suldaan Muxuyadiin Mukhtaar Muudeey = eylo




4- Ugaas Cali Ugaas Xasan =Makane




5- Ugaas Xaaji Xuseen Maxamed =Hintire




6- Caaqil Maxamed Cismaan Orow =Hintire




7- Ugaas Cabdi Xasan Yarow = Mahuraan




8- Ugaas Abuukar Qalaad Hadaafow =bah salaamo




9- Ugaas Muxumad Xasan Daa’uud =Gasar




10- Ugaas Muxumad Sh. Shaafici =Sedex Cumar




11- Ugaas Cabdi Siraad Ibraahim =Dagiine




12- Suldaan Cumar Ciid Qaaris =Reer Geedow




13- Sh. Axmed Sh. Maxamed = Ku simaha Boqorka kaboole




14- Ugaas Sh. Xasan Yare Xasanow =jilib reer masad




15- Caaqil Aweys Huneero =Mushunguli




16- Suldaan Luqmaan Xasan Xuseen =Ceytire




17-Ugaas C/qaadir Ugaas Axmed Deer =shiikhaal Reer Ow Xasan




18-Ugaas Max’ed Bashiir Ugaas Xasan =Midhibaan




19-Suldaan C/xaliim C/maalik =Ajuuraan




20-Ugaas Aadan Cabdow Sheekh =Muusa dheri




21-Suldaan Max’uud Muuse Ayax Dhowre =Yibir




22-Ugaas Cabdi Guure Max’ed =Garjante




23-Ugaas C/raxmaan Axmed Siyaad =Yaxye Saalax




24-Sudaan Sheekh Cali Max’ed =Carab Max’uud Saalax




25-Ugaas Faarax Gacal Guuleed =Tumaal




26-Ugaas Baani Aadan Baana =Baajuun




27-Malaaq Suufi Muudey Cali =Bandhabow




28-Nabadoon Xaaji Abuukar Aweys Cali =Sedex Geedi




29-Iikar Xaaji C/llahi =Camuudi




30-Malaaq Xaaji Mahdi Nuuroow =Moorshe




31-Nabadoon Xaaji Abuukar Aweys =Iskaashato




32-Malaaq C/qaadir Shiikhey =Ku sime malaaq dhabarweyne




33-Nabadoon Max’ed C/qaadir Max’ed =faqey Culimo




34-Nabadoon Islow Ibraahim Nuur =Yacquub




35-Nabadoon C/llahi Seyid Cali =Asharaaf




36-Nabadoon C/qaadir Sh. Max’ed shiino =Reer Maanyo




37-Max’ed Seyid Jaamac =Shiikaal Gandershe




38-Nabadoon Sheekh Cusmaan Sh. C/llahi =Shiikhaal Jaziira




39-Suldaan Cabddow Sheekh Max’ed =Beesha Marko




40-Suldaan Bashiir Saalax Cali =Meheri




41-Suldaan C/qaadir Cumar Faarax =Meheri




42-Caaqil Seyid Nuur Sheekh C/qaadir =Reer Baraawe




43-Suldaan Cumar Barre =Yaxar




44-Suldaan C/llahi Axmed Xasan =Reer Aw Xasan




45-Suldaan Cusmaan Khaalid =Reer Aw Xasan




46-suldaan Najiib Sheekh Cali Xasan =Reer Aw Xasan